نرم افزار فاکتور فروش رایگان

 

نرم افزار صدور فاکتور فروش تحت وب رایگان

اکثرافراد جهت نحوه صدور فاکتور فروش، سوالات زیادی در ذهن دارند؛ سوالاتی نظیر فاکتور مورد تایید اداره دارایی چطور باید باشد؟ ملخی بودن یا نبودن فاکتور الزامی است یا خیر؟ الزامی بابت صدور فاکتور فروش از نرم افزار حسابداری وجود دارد یا خیر؟ فاکتور اکسلی میشود به اداره مالیات ارائه داد یا نه؟ شماره فاکتور حتما باید قرمز باشد یا خیر؟ و ... که ما در این مطلب قصد داریم جدا از پاسخ به همه سوالات در پایین مطلب یک نرم افزار صدور فاکتور فروش تحت وب که کاملا هم رایگان می باشد خدمتتون معرفی کنیم .


ورود به پنل فاکتور فروش


مشاور مالیاتی حسابدار اپ

امروزه افزاد و شرکتهای زیادی اقدام به ساخت نرم افزار صدور فاکتور فروش نموده اند که هرکدام مزایا و معایبی در خود دارند که در این پست بصورت موشکافانه به بررسی آنها می پردازیم .

متسفانه اغلب نرم افزارهای موجود در بازار یک ایراد اساسی دارند که که توسط افراد متخصص در کامپیوتر و آی تی ساخته شده و به هیچ عنوان طی فرایند ساخت با یک حسابدار مجرب مشورت نگریده است که این امر باعث بروز مشکلاتی در برخی از نرم افزار ها نظیر عدم وجود قسمت کد کالا، عدم سیستم هشدار تعریف کالا و شماره فاکتور تکراری، عدم دسترسی تعریف واحد های اندازه گیری به غیر از موارد پیش فرض، عدم دسترسی سوابق فاکتور صادر شده، استاندارد نبودن ظاهر فاکتور طبق فرمت اداره دارایی و ... نام برد؛ همچنین اغلب نرم افزارهای صدور فاکتور فروش قابلیت تعریف چند فروشنده را ندارند که این ایراد وقت کاربران را بسیار تلف می نماید.

مشاوره مالیاتی به غیر از خدمات و امکانات بی نظیر خود قسمتی برای کاربران جهت صدور فاکتور فروش با رعایت کلیه استاندارد های اداره مالیات تعبیه نموده است که کاربران براحتی و بصورت رایگان میتوانند پس از ثبت نام در سایت حسابدار اپ از آن بهره ببرند.

نحوه کارکرد صدور فاکتور فروش حسابدار اپ

ورود یا ثبت نام در حسابدار اپ

همینطور که در تصویر مشاهده می نمایید جهت صدرو فاکتور فروش ابتدا باید در سایت حسابدار اپ ثبت نام نمایید و وارد پنل کاربری شوید.

ثبت نام در سایت حسابدار اپ

سپس از منو سمت راست روی گزینه صدور فاکتور فروش کلیک نمایید

ورود به قسمت صدور فاکتور فروش

همینطور که مشاهده مینمایید وارد قسمت صدور فاکتور شده اید که از چهار بخش تشکیل گردیده است.

صفحه فاکتور های فروش

تعریف فروشنده در نرم افزار حسابدار اپ

روی گزینه فروشنده جهت وارد نمودن مشخصات فروشنده فاکتور کلیک نمایید.

تعریف فروشنده و ریز فروشنده

همانطور که در تصویر بالا مشخص است کلیه اطلاعاتی ( نام فروشنده ، شماره اقتصادی ، شماره ثبت و شناسه ملی ، استان، شهرستان، شهر و نشانی، کد پستی ، تلفن و شماره فکس ) که قصد نمایان شدن در پرینت فاکتور را دارید وارد و بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید. گفتنی است شما به تعداد نامحدود میتوانید فروشنده در سیستم تعریف نمایید و در قسمت لیست فروشنده ها ریز آنها را مشاهده ، اصلاح و حذف کنید، همچنین از گزینه جستجو میتوانید بخشی از نام فروشنده را سرچ و انتخاب نمایید؛ پس از تعریف مشتری از گزینه بازگشت به منوی قبلی بازگردید.

تعریف مشتری در نرم افزار حسابدار اپ

فرایند تعریف مشتری مانند بخش قبلی( تعریف فروشنده) اطلاعات مشتری در سیستم تعریف میگردد.

تعریف مشتری و ریز مشتری

نکته: تعریف مشتری هم ماننده سایر قسمت ها به تعداد نامحدود مجاز است و کاربران براحتی میتوانند هر تعداد که میخواهند مشتری تعریف نمایند.

تعریف کالا در نرم افزار حسابدار اپ

در این بخش کالاهای مورد نیاز تعریف میگردد.

تعریف کالا

نام ، کد و قیمت کالا در این بخش وارد میگردد. لازم بذکر است قیمت کالا در بخش صدور فاکتور متغیر است و هدف از قرارداد فیلد قیمت در این بخش بدلیل تسهیل فرایند صدور فاکتور می باشد.

همینطور بخش لیست کالاها هم در این قسمت ایجاد گردیده که کابران براحتی نام کالای خود را جستجو ، انتخاب و ویرایش نمایند.

* در طراحی صدور فاکتور حدالامکان سعی نموده ایم این نرم افزار را ساده و کارا طراحی بنماییم و قسمت های اضافه را قرار ندهیم.

صدور فاکتور فروش در نرم افزار حسابدار اپ

پس از تعریف کالا وارد قسمت صدور فاکتور میشویم و پس از وارد نمودن تاریخ و شماره فاکتور نام فروشنده و مشتری را را از قسمت فروشنده و خریدار جستجو و انتخاب مینماییم.

نکته: با توجه به عدم محدودیت در فرایند صدور فاکتور براحتی در همین قسمت هم میتوانیم اطلاعات را ویرایش و فاکتور صادر نماییم.

پس از انتخاب فروشنده و خریدار کالای تعریف شده را انتخاب مینماییم و میتوانیم از قسمت افزودن سطر جدید تعداد آرتکیل های بیشتری را ایجاد نماییم.

صدور فاکتور فروش

اطلاعات تعدادی و مبلغ تخفیف فاکتور و تاریخ و شماره فاکتور در این بخش وارد میگردد .

پس از تکمیل اطلاعات با زدن دکمه ثبت فاکتور ساخته میشود و آیکون پرینت در بالا صفحه نمایان میشود.

دکمه پرینت فاکتور

که با کلیک بر روی دکمه پرینت فاکتور، فاکتور تکمیل شده مانند تصویر زیر طبق استاندارد های اداره مالیات ظاهر میگردد.

پرینت فاکتور

 

سوالات متداول در خصوص نرم افزار فاکتور فروش

تا چه مدت به اطلاعات فاکتور های صادر شده میتوانیم دسترسی داشته باشیم؟-

برای همیشه . در سامانه حسابدار اپ هیچگونه محدودیت زمانی وجود ندارد.

اطلاعات فاکتور های ما چگونه محافظت میگردد آیا امکان مشاهده فاکتور ها به غیر از ما برای دیگران وجود دارد؟-

سیستم حسابدار اپ بر اساس پروتکل امن ssl طراحی شده و به غیر از صاحب پنل هیچکس نمیتواند آن را مشاهده نماید.

فاکتور ملخی چیست؟-

به دست فاکتوری که دارای شماره مسلسل قرمز رنگ و ترجیها برجسته داشته باشد فاکتور ملخی گفته می شود. فاکتور ملخی توسط چاپخونه صادر میگردد و اینکه روی برگ آچار پرینت گرفته شود و با دستگاه شماره انداز شماره تسلسل ایجاد کنیم معمولا مورد تایید اداره مالیات قرار گرفته نمی شود.

آیا حتما برای صدور فاکتورهای با ارزش افزوده باید از فاکتور ملخی استفاده نماییم؟-

معمولا اداره ارزش افزوده جهت صدور گواهی ارزش افزوده فاکتور اول را از ما میگیرید که معمولا الزام به ملخی بودن آن دارد ولی طبق قانون فاکتور های صادر شده باید ملخی باشد و یا نرم افزار صدور فاکتور فروش به سیستم حسابداری لینک باشد و یا نرم افزار استفاده شده به اداره دارایی طی نامه ای معرفی و ثبت در دبیرخانه گردد.( شماره دبیر خانه را همیشه نزد خود نگه دارید)

 الزامی بابت صدور فاکتور فروش از نرم افزار حسابداری وجود دارد یا خیر؟-

خیر الزامی وجود ندارد.

فاکتور اکسلی میشود به اداره مالیات ارائه داد یا نه؟-

خیر. فاکتور اکسلی مورد تایید اداره دارایی نمی باشد.

 شماره فاکتور حتما باید قرمز باشد یا خیر؟-

در فاکتور ملخی حتما باید قرمز رنگ باشد.

آیا بعد از پایان سال مالی شماره فاکتور ها باید مجدد از 001 شروع شود؟-

بعد از پایان سال اولین فاکتور فروش صادر شده باید بعد از آخرین فاکتور دوره قبل باشد و به هیچ عنوان از 001 شروع نباید گردد؛ یکی از مواردی که همیشه ممیزین مالیاتی چک میکنند تسلسل شماره فاکتورهای صادر شده می باشد که در اصطلاح حسابرسی به آن آزمون cut off  میگویند.

امتیاز : 5
تعداد رای : 2