خدمات حسابداری به سبک نوین

خدمات حسابداری در اصل شامل تمامی امور و موارد حسابداری مالی یک شرکت می ‌شود. این خدمات حتی کوچک ترین کارهای حسابداری را ساپورت می کنند.به بیان ساده‌ تر تمامی وظایف حسابدار که لازم است با توجه به اصول حسابداری صورت بگیرند، خدمات حسابداری نامیده می شوند، در این مقاله قصد داریم 10 تا از اصلی ترین و اساسی ترین خدمات حسابداری را مورد بررسی قرار دهیم. اگر به دنبال یک حسابدار حرفه‌ ای و یا دفتری می گردید که تمامی خدمات حسابداری را به طور جامع و کامل به شما ارائه دهد، بهتر است ما را در ادامه همراهی بفرمایید تا با این خدمات و نحوه ارائه آن ها بیشتر آشنا شوید.

نحوه استفاده از خدمات حسابداری حسابدار اَپ

خدمات حسابداری حسابدار اَپ

بعد از ثبت نام در سامانه حسابدار اپ ، کاربران میتوانند از منو آیکون خدمات وارد پنل خدماتی اپلیکیشن حسابدار اَپ گردند و نسبت به درخواست خدمات ثبت اسناد، تحریر دفاتر ، اظهارنامه ، کانورت اسناد و ... اقدام نمایند که در سریع ترین زمان کارشناسان حسالبدار اپ با کاربران ارتباط برقرار می نمایند، همچنین با استفاده از گزینه ارتباط با مشاور میتوانند بصورت 24 ساعت با مشاوره  مالیاتی مستقر در دفتر حسابدار اپ ارتباط برقرار نمایند، و به  جواب کلیه سوالات حسابداری خود برسند.

 

 

مهم ترین اهداف خدمات حسابداری شامل چه مواردی می شود؟

مهم ترین اهداف خدمات حسابداری شامل چه مواردی می شود؟

همان طور که پیش از این نیز اشاره شد، خدمات حسابداری همه فعالیت های مرتبط با امور مالی را در بر می‌ گیرند.حین این خدمات، دفتر های مالی تکمیل شده و هدف آن تهیه صورت های مالی، گزارشات، خروجی مالی شرکت، و همچنین تهیه تراز آزمایشی و ترازنامه می باشد.

یکی دیگر از اهداف خدمات حسابرسی ارائه گزارشی از عملکرد شما در یک بازه زمانی مشخص می باشد.

طبقه بندی انواع خدمات حسابداری با در نظر گرفتن نوع خدمتشان

طبقه بندی انواع خدمات حسابداری با در نظر گرفتن نوع خدمتشان

جالب است بدانید تمامی خدمات حسابرسی و حسابداری را با توجه به نیاز کارفرماها و شرکت ها تقسیم کرده اند. در تقسیم بندی خدمات حسابداری موارد و عنصرهای مختلف را مد نظر قرار داده اند؛ برای مثال مراحل مورد نیاز حسابداری، نوپا و یا فعال بودن شرکت، و مواردی از این قبیل، جزء مهم ترین عناصر می باشند.

در ادامه به حائز اهمیت ترین انواع خدمات حسابداری خواهیم پرداخت.

خدمات حسابداری مشاوره ای

شرکت ها می توانند خدماتی در قالب خدمات مشاوره به مشتریان ارائه دهند. معمولاً شرکت های تازه کار و تازه تاسیس جهت کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر از خدمات مشاوره ‌ای بهره می ‌برند.

در بیشتر اوقات امکان عقد قرارداد به طور دائمی و یا موردی وجود داشته، و شما می توانید بسته به نوع نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

خدمات مشاوره‌ ای شرکت ها معمولا در موارد مختلف مثل عقد قرارداد ها، سرمایه گذاری ها، بررسی صورت های مالی، مشاوره در انتخاب حسابدار کاربلد، بررسی روند مالی و ارائه پیشنهاد جایگزین، بهتر چک کردن حساب ها و همچنین رفع مشکل احتمالی آن ها، و غیره ارائه می گردند.

پشتیبانی خدمات حسابداری

شاید خدمات پشتیبانی را به شیوه های دیگر شنیده باشید؛ برای مثال این نوع از خدمات را خدمات عملیاتی، پشتیبانی و فنی نیز می نامند.

در این نوع از خدمات حسابداری، شرکت موظف است سیستم های مالی و اتوماتیک حسابداری را راه اندازی کند. در این مرحله از نرم افزارهای حسابداری متعدد کمک گرفته می شود. ناگفته نماند که این کار مزیت های بسیاری نیز به همراه دارد.

اجرای خدمات حسابداری

اگر به دنبال یک خدمات حسابداری کامل و حرفه ‌ای می گردید، به شما خدمات اجرایی را معرفی می کنیم. به طور قطع می توان گفت که این نوع از خدمات بهترین و جامع ترین پوشش را دارا می باشند. لازم به ذکر است شما با انتخاب این نوع از خدمات قادر خواهید بود با خیال راحت (البته در صورت تمایل) همه کارها و مسئولیت‌ های امور حسابداری خود را به خدمات اجرایی محول نماید.

همان گونه که احتمالاً خودتان نیز متوجه شده اید، خدمات اجرایی بسیار کامل بوده و شامل مواردی همچون رسیدگی کامل به امور حسابداری شرکت ها، تنظیم حساب های مالی، برآورد کردن لیست بیمه، مالیات و همچنین لیست حقوق، اجرای حرفه ای پروژه های گوناگون حسابداری و مواردی شبیه به آن می شود.

انواع حسابداری بر اساس موضوع آن ها

انواع حسابداری بر اساس موضوع آن ها

اگر بخواهیم خدمات مختلف حسابداری را بر اساس موضوع شان طبقه بندی کنیم، به سه دسته خواهیم رسید؛ که عبارت اند از: خدمات مالیاتی، خدمات مالی، و خدمات اداری کارکنان.

اگر با هر یک از این تقسیم بندی ها آشنایی ندارید به شما توصیه می کنیم ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید.

خدمات حسابداری مالی

اغلب بیشترین قسمت فعالیت های بی شمار حسابدار را، خدمات حسابداری شرکت شامل می شود. به خاطر داشته باشد که این نوع از خدمات نیاز به نظارت نسبتاً زیادی داشته و شرکت ارائه دهنده خدمات حسابداری ملزم به فرستادن یک حسابدار خبره و متخصص جهت پیگیری خدمات مالی و حسابداری می باشد.

خدمات حسابداری مالیاتی

همان طور که پیش از این نیز ذکر شده است، خدمات مالیاتی یکی از انواع خدمات اصلی حسابداری به شمار می رود. فراموش نکنید که این دسته از خدمات بسیار حساس و پیچیده می باشد؛ بنابراین نیازمند یک حسابرسی حرفه ای و قوی است.

معمولاً در این نوع از خدمات حسابدار باید جهت انجام خدماتی همچون تهیه دفاعیه ‌های مالیاتی، ارسال اظهارنامه مالیات شرکت، تهیه کردن دفتر های قانونی، مشاوره دادن درباره مالیات و ازائه راهکارهایی جهت معافیت از آن ها، و غیره در شرکت ها حاضر شود.

خدمات حسابداری کارکنان

این مدل از خدمات حسابداری صرف زسیدگی به امور مالی کارمندان و مسائل اداری شرکت می ‌شود، که عبارتند از: امور کارگزینی و استخدام افراد، بیمه کردن کارمندان و ارسال لیست بیمه، تهیه کردن قرارداد نیروهای تازه جذب شده، و همچنین تکمیل و نگهداری پرونده های کارکنان شرکت و...

هزینه خدمات حسابداری

هزینه خدمات حسابداری

اکنون که با انواع خدمات حسابداری و امور مرتبط با هر یک از آن ها آشنا شده اید خوب است درباره هزینه خدمات حسابداری نیز سخن بگوییم.

همان گونه که خودتان نیز مستحضر هستید، میزان هزینه صرف شده برای انجام امور حسابداری بسته به نوع خدمات ارائه شده کاملا متفاوت خواهد بود.

شما می توانید با در نظر گرفتن بودجه ‌ای که در اختیار دارید بهترین نوع خدمات حسابداری را انتخاب نمایید.

خوشبختانه امروزه خدمات حسابداری در انواع بسیار متعددی ارائه می‌ شوند و همین امر موجب شده است شرکت ها بتوانند با خیالی آسوده مناسب ترین نوع خدمات را با توجه به نیاز خود انتخاب کنند.

سخن پایانی

بررسی امور حسابداری شرکت مسئولیتی سنگین بوده که هر شرکتی ممکن است در انجام آن نیاز به کمک داشته باشد؛ از همین رو برخی دفاتر و شرکت های حسابداری و حسابرسی خدمات اصلی حسابداری را ارائه می دهند.

در این مقاله به اصلی ترین خدمات حسابداری یک موسسه حسابرسی یا شرکت حسابداری پرداختیم و انواع آن را معرفی کردیم؛ همچنین درباره علل موثر بر هزینه خدمات حسابداری صحبت شد. امیدواریم بتوانید با به کاربردن اطلاعات داده شده مناسب ترین خدمات را دریافت نمایید.

 

امتیاز : 5
تعداد رای : 3